וואטסאפ
הסיפור שלנו

הסיפור של אישטבח

 

ברוכים הבאים לאישטבח, מסעדה כורדית סורית.

 

אישטבח, בית של אוכל ייחודי ומעניין, המשלב ניחוחות של זמן, עבר, הווה ועתיד. הרעיון של פתיחת המסעדה, ע"י האישטבח שלנו, אורן ששון לוי, קרם עור וגידים שנים רבות לפני שהדבר קרה בפועל. הזכרונות מילדותו אצל סבתא יאזי ז"ל, הבישולים, הניחוחות ממטבחה העשיר ובעיקר  השמבורכ, בצק שסבתא היתה ממלאת בבשר הסיסקה המפורסם שלה, בשר צלעות עסיסי בבישול ארוך, מלא בתשומת לב ואהבה.

 

סבתא היתה מספרת, שבתקופות הצנע, הם היו לוקחים את מאכלי השבת שנותרו, ומכיוון שידעו שהגברים מפונקים, ולא יאכלו ממאכלי השבת כמו שהם, הן היו לוקחות ומפרידות את האוכל, וממלאות אותו בתוך בצק טרי ואופות אותו ביחד עם הבשר, כך נוצר השמבורכ של אישטבח. אורן, האישטבח שלנו, לקח את זה צעד קולינרי נוסף. הוא הוסיף את הטעמים ההודים של אשתו יסמין לתוך המאפה, הוסיף בשרים בטעמים חדשים, והנה לכם השמבורכ האהוב כל כך על כולם, כל אחד וטעמיו עמו. אנחנו משאירים לכם להבין את ההקשר בין  השמבורכ למאכלי השבת, משחק מילים ואותיות –  נראה אתכם עולים על זה. 

 

המקום עוצב בצורה יוצאת דופן, שמשלבת עבר, הווה ועתיד, נותן תחושה ביתית וחמה, שמעלה לכולם זיכרונות מהבית שכל כך אהבנו. ונזכרים אנו במשפחה ובילדות אצל הסבא והסבתא, בקולות, ריחות, סגנון הדיבור ובעיקר, באהבה האין סופית לנכדים ולכל המשפחה. תבואו, תחוו, תתרגשו.

 

דברו איתנו

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
אנא מלאו את טופס - דברו איתנו

הגלריה שלנו